Mariusz Czerkawski gościem Klubu Olimpijczyka „Jedynka” w Sochaczewie.

15 lutego 2012r. gościem Klubu Olimpijczyka był najwybitniejszy polski hokeista, olimpijczyk z Albertville Mariusz Czerkawski. Spotkanie zorganizowane było w ramach projektu pt.”Edukacja olimpijska-OLIMPIJCZYK NASZYM WZOREM”, realizowali go uczniowie klas drugich a koordynatorem były Panie Małgorzata Mrozińska i Jolanta Mróz.

W spotkaniu z Czerkawskim udział wzięli uczniowie i nauczyciele z terenu sochaczewskich szkół. Otwarcie według ceremoniału olimpijskiego przeprowadziła piłkarka ręczna Dominika Nawrocka, która podpalała znicz wraz z Mariuszem Czerkawskim.

Hokeista opowiadał o swojej karierze, opisał sportowe życie . Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się jak wygląda strój hokeisty a jeden z uczniów  został ubrany w oryginalny strój gracza NHL. Zgromadzeni w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1  mogli też wziąć udział w konkursie, który przeprowadził gość. Uczestnicy próbowali trafić do bramki odbijając krążek kijem hokejowym. Konkurs wzbudził wśród uczniów dużo emocji i zainteresowania.

Z zaciekawieniem słuchali także relacji sportowca dotyczących gry w golfa oraz sprzętu golfowego. Jest to kolejna pasja sportowca, którą realizuje po zakończeniu kariery hokeisty.

Na zakończenie spotkania Mariusz Czerkawski otrzymał pamiątkowy medal Gimnazjum nr1 oraz dokonał wpisu do pamiątkowej  księgi , a uczestnicy spotkania mieli możliwość wykonania pamiątkowych fotografii.

Organizatorzy spotkania serdecznie dziękują Panu Mariuszowi Czerkawskiemu za odwiedziny w naszej szkole i życzą dalszych sukcesów  w realizacji swoich  marzeń.

Jolanta Mróz ,Klub Olimpijczyka „Jedynka”