Dzień z Olimpijczykiem - Kajetan Broniewski

12 czerwca 2014r. w naszym gimnazjum miało miejsce niezwykłe spotkanie. Gościem naszego Gimnazjum oraz Klubu Olimpijczyka "Jedynka" był Kajetan Broniewski, zdobywca brązowego medalu w wioślarstwie zdobytego podczas Igrzysk Olimpijskich w 1992 roku w Barcelonie. Sportowiec zdobył również puchar świata, brązowy medal mistrzostw świata i blisko 20 razy tytuł mistrza Polski.

Po zakończeniu kariery sportowej był dyrektorem generalnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a obecnie pracuje w Kancelarii Prezydenta RP.

Kajetan Broniewski przygotował na spotkanie z naszymi uczniami oraz uczniami SP4 niezwykłą lekcję na temat olimpizmu. Wykład o idei olimpijskiej i historii udziału Polaków w Igrzyskach Olimpijskich udokumentowany był przygotowanymi fragmentami filmów i relacjami z rozmów gościa z najsłynniejszymi polskimi sportowcami.  Uczestnicy spotkania usłyszeli fascynujące opowieści o heroizmie, uczciwości, patriotyzmie i godności polskich sportowców.

Podczas spotkania padło wiele zdań, które młodzież mogłaby zastosować jako swoje motta życiowe. Na koniec Kajetan Broniewski rozdał autografy i swoje zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie!