Spotkania z Olimpijczykami

Spotkanie z Bogdanem Wentą czyli Tydzień Zdrowia dzień 5

W dniu 20 listopada 2015 r. na  zaproszenie  „Klubu  Olimpijczyka – Jedynka”   Gimnazjum nr  1 odwiedził  były piłkarz  ręczny,  selekcjoner  reprezentacji  Polski  mężczyzn  w  latach  2004 – 2012  a obecnie  poseł Parlamentu Europejskiego  Bogdan Wenta.

Na początku  Dyrektor Małgorzata Gorgis powitała gościa i przypomniała jego największe sukcesy sportowe. Pan  Bogdan  Wenta długo  i  ciekawie   opowiadał  o swojej karierze zawodniczej i trenerskiej. Podkreślał,  jak ważna jest nauka w karierze każdego sportowca, gdyż nawet najlepszemu zawodnikowi może przytrafić się kontuzja i wówczas uprawianie sportu  nie jest już możliwe. Cierpliwie odpowiadał na pytania uczniów jakich sławnych ludzi poznał, jakie zabawne sytuacje spotkały  go  podczas  kariery  zawodowej  oraz dlaczego

Czytaj więcej: Spotkanie z Bogdanem Wentą czyli Tydzień Zdrowia dzień 5

Spotkanie z Rafałem Kubackim

                        Dzień 2 października 2015 roku,  z pewnością zostanie zapamiętany w naszej szkole jako wyjątkowy,  za  sprawą  niezwykłych  gości. Mury naszej szkoły odwiedził znany olimpijczyk  Rafał Kubacki,  oraz  współpracująca  z  nim pedagog - Sabina Księżarczyk.

                   Obecnie pan Rafał Kubacki  pracuje jako wykładowca na Akademii Wychowania Fizycznego, ale jeszcze tak niedawno zdobywał złote medale  w judo  na  Mistrzostwach Świata (1993, 1997) i Europy (1989), reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich (1992 Barcelona, 1996 Atlanta, 2000 Sydney).

                     Spotkanie  Rafała  Kubackiego z 

Czytaj więcej: Spotkanie z Rafałem Kubackim

Dzień z Olimpijczykiem - Kajetan Broniewski

12 czerwca 2014r. w naszym gimnazjum miało miejsce niezwykłe spotkanie. Gościem naszego Gimnazjum oraz Klubu Olimpijczyka "Jedynka" był Kajetan Broniewski, zdobywca brązowego medalu w wioślarstwie zdobytego podczas Igrzysk Olimpijskich w 1992 roku w Barcelonie. Sportowiec zdobył również puchar świata, brązowy medal mistrzostw świata i blisko 20 razy tytuł mistrza Polski.

Po zakończeniu kariery sportowej był dyrektorem generalnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a obecnie pracuje w Kancelarii Prezydenta RP.

Kajetan Broniewski przygotował na spotkanie z naszymi uczniami oraz uczniami SP4 niezwykłą lekcję na temat olimpizmu. Wykład o idei olimpijskiej i historii udziału Polaków w Igrzyskach Olimpijskich udokumentowany był przygotowanymi fragmentami filmów i relacjami z rozmów gościa z najsłynniejszymi polskimi sportowcami.  Uczestnicy spotkania usłyszeli fascynujące opowieści o heroizmie, uczciwości, patriotyzmie i godności polskich

Czytaj więcej: Dzień z Olimpijczykiem - Kajetan Broniewski

Mariusz Czerkawski gościem Klubu Olimpijczyka „Jedynka” w Sochaczewie.

15 lutego 2012r. gościem Klubu Olimpijczyka był najwybitniejszy polski hokeista, olimpijczyk z Albertville Mariusz Czerkawski. Spotkanie zorganizowane było w ramach projektu pt.”Edukacja olimpijska-OLIMPIJCZYK NASZYM WZOREM”, realizowali go uczniowie klas drugich a koordynatorem były Panie Małgorzata Mrozińska i Jolanta Mróz.

W spotkaniu z Czerkawskim udział wzięli uczniowie i nauczyciele z terenu sochaczewskich szkół. Otwarcie według ceremoniału olimpijskiego przeprowadziła piłkarka ręczna Dominika Nawrocka, która podpalała znicz wraz z Mariuszem Czerkawskim.

Hokeista opowiadał o swojej karierze, opisał sportowe życie . Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się jak wygląda strój hokeisty a jeden z uczniów  został ubrany w oryginalny strój gracza NHL. Zgromadzeni w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1  mogli też wziąć udział w konkursie, który przeprowadził gość. Uczestnicy próbowali trafić do bramki

Czytaj więcej: Mariusz Czerkawski gościem Klubu Olimpijczyka „Jedynka” w Sochaczewie.

Przydatne linki

 

 

 

 

 Blog webekm.com the ekm.

Download from BIGTheme.net free full premium templates