Projekt „Sporto2”

Projekt polegał m.in. na zaprezentowaniu swojego kraju na tle innych narodowości. W Hiszpanii spotkała się więc młodzież z Węgier, Rumunii, Hiszpanii, Włoch i oczywiście Polski. W grupie reprezentującej Polskę znalazło się kilkoro naszych gimnazjalistów.

Nasza prezentacja multimedialna zawierała informacje o Polsce, jej historii i przyrodzie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również slajdy o polskiej kuchni i naszym mieście, czyli Sochaczewie Sochaczewie. Ważną częścią naszego występu była też  degustacja przygotowanych przez nas na miejscu klusek śląskich. Po daniu głównym, które wszystkim bardzo smakowało, nasi koledzy z innych krajów zajadali się polskimi cukierkami „krówkami”.

Podczas całego pobytu zwiedziliśmy wiele pięknych miejsc w Madrycie. Widzieliśmy m.in. Plaza Mayor – zabytkowy centralny plac miasta oraz Pałac Królewski, który jest oficjalną rezydencją króla Hiszpanii, chociaż nie mieszka on tam na co dzień. Odbywają się w nim najważniejsze uroczystości państwowe.

Największe wrażenie jednak zrobiły na nas małe, wąskie uliczki, przy których znajdowały się budynki z balkonikami jakby z innego świata. Bardzo trudno się je fotografowało, a chciałoby się uwiecznić niemal każdą. Interesujące było oznakowanie ulic: przy nazwie obrazek pokazujący, czego ona dotyczy - jeśli ulica nosiła czyjeś imię, była to po prostu podobizna tej osoby, jeśli zabytku - to rysunek tegoż.

W Segovii niedaleko Madrytu mogliśmy podziwiać starożytny akwedukt, którego historia sięga czasów, gdy Półwysep Iberyjski był pod panowaniem Rzymian. Budowla ta jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO i uznana jest za najlepiej zachowaną budowlę na półwyspie, wzniesioną przez Rzymian . 

Pobyt w Hiszpanii dostarczył nam wiele radości, miłych wspomnień i niezapomnianych przeżyć, a nawiązane tam międzynarodowe znajomości  kontynuujemy w grupie utworzonej na Facebooku.

                                                                                             Marcin Duplicki kl. 3d

Przydatne linki

 

 

 

 

 Blog webekm.com the ekm.

Download from BIGTheme.net free full premium templates