Program "Mistrzowie Kodowania"

Nasze gimnazjum kolejny raz przystąpiło do programu „Mistrzowie Kodowania”. To już III edycja tego projektu, w ramach którego odbywa się programowanie w Scratchu i App Inventorze.

Programowanie uczy umiejętności logicznego, kreatywnego myślenia, samodzielnego dochodzenia do rozwiązań, wyciągania logicznych wniosków, a także współpracy w grupie oraz cierpliwości.

Poprzednia edycja miała swój finał na Stadionie Narodowym w Warszawie 1 czerwca 2015 roku. Uczniowie prezentowali osiągnięcia programistyczne oraz mogli korzystać z wielu przygotowanych na tę okoliczność atrakcji.

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania nasi uczniowie w dniach od 10 do 18 października będą uczyć się programowania. Mistrzowie Kodowania są głównym partnerem obchodów tego wydarzenia.