JEDZ ZDROWO, ŻYJ SPORTOWO

W naszej szkole ruszyła kampania prozdrowotna "JEDZ ZDROWO, ŻYJ SPORTOWO" promująca zdrowy styl życia, prawidłową dietę bogatą w owoce i warzywa oraz aktywność fizyczną.

Jej zadaniem jest edukować całą społeczność szkolną w tym zakresie, kształtować zdrowe nawyki żywieniowe, a także zapobiegać nadwadze i otyłości. Kampania będzie trwała przez cały rok szkolny.

Rozpoczęliśmy ją od przedstawienia całej społeczności szkolnej walorów zdrowotnych i odżywczych marchewki. Z tej też okazji uczniowie klasy 3c wykonali gazetkę przedstawiającą zalety tego warzywa, a także przepisy kulinarne na zdrowe i pożywne posiłki. Wszyscy chętni uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły mieli też okazję docenić walory smakowe marchewki podczas degustacji, zorganizowanej przez świetlicę szkolną.