Uczniowie Gimnazjum nr 1 – laureatami Międzynarodowego programu „Badacz Wody”

„Badacz Wody” jest projektem edukacyjnym dotyczącym poważnego globalnego zagadnienia jakim jest deficyt wody słodkiej na świecie.

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klasy 3d przystąpili do jego realizacji. Wykonywali zadania z zakresu czterech misji. Były to: TAJEMNICZA WODA (odkrywali, gdzie w przedmiotach codziennego użytku ukryta jest woda), CZYSTA WODA (uczyli się dbać o czystość słodkiej wody naszej planety), CENNA WODA ( odnajdywali sposoby oszczędzania wody) i WODA NA ŚWIECIE (odkrywali, w jaki sposób społeczności uzyskują dostęp do wody).

Za wykonane zadania drużyna otrzymywała punkty, które po podliczeniu dawały określone miejsce na liście krajowej i światowej.

Na zakończenie uczniowie zorganizowali Festiwal Wody, na który zaprosili mieszkańców miasta. Do organizacji festiwalu przyłączyli się młodsi koledzy z klasy 1d i1e. W ogólnej rywalizacji zajęliśmy 3 miejsce w Polsce i 7 na świcie (na 1789 szkół realizujących projekt).

Co roku pięć najlepszych drużyn w kraju zostaje zaproszonych na galę podsumowującą, w trakcie której jurorzy wyłaniają ogólnopolskiego zwycięzcę.

W roku szkolnym 2015/2016 laureatami zostali uczniowie naszej szkoły. W nagrodę wzięli udział, wraz z 11 szkołami  z całego świata w międzynarodowych uroczystościach w Londynie.

W bieżącym roku szkolnym klasy 2d i 1d ponownie przystąpiły do programu. Po dwóch miesiącach zajmują 1 miejsce w Polsce i 8 na świecie.