Tydzień Zdrowia 2016

W  dniach  17 – 21.10.2016r. w  Gimnazjum  nr  1  odbył a  się  cykliczna  impreza  „Tydzień  Zdrowia”. Ma  ona  na  celu promowanie  zdrowego  stylu  życia,  uświadomienia  potrzeby  dbania  o  własne  zdrowie,  zwrócenie  uwagi  na  zasady  racjonalnego  odżywiania  się  poprzez  współpracę  i  dobrą  zabawę.

Cykl  zajęć  zapoczątkowała  wystawka w  holu  szkoły,  nosząca  tytuł – „E - papieros  prawdy  i  mity”.  Kolejną  ważną  uroczystością  było  przyjęcie  uczniów  klas pierwszych   do  społeczności  gimnazjum  czyli uroczyste  ślubowanie  i  otrzęsiny.

Później przyszedł  czas na  pokaz  umiejętności  sportowych  klas  pierwszych  czyli – Gimnazjadę. Jak  co  roku  obyło  sie  bez  niespodzianek  i   po  zwycięstwo  sięgnęła  klasa  sportowa – 1a.

W  kolejnych  dniach  uczniowie  rywalizowali  zdrowo  i  sportowo,  biorąc  udział w  turniejach:  dziewczęta w  koszykarskim,  chłopcy  w  piłkarskim. W  zmaganiach  pod koszem  stanęło  8  drużyn dziewcząt  z  klas: 1c,1d, 1e, 2d,2c,2e,3c i 3d. Rywalizację  wygrała  klasa  3c,  która w  finale  pokonała klasę  2d.

W  spotkaniach  piłkarskich  wzięło  udział   10   drużyn  z  klas: 1a, 1b, 1c, 1e, 2a, 2d, 2e,3a, 3b, 3d.  Do  ścisłego  finału  awansowały  wszystkie trzy  klasy  sportowe. Ostatecznie  zwyciężyła  klasa  3a,  która  po  zaciętym  finale  wygrała z  klasą  2a.

Sportowym  zmaganiom w  tym  tygodniu  towarzyszyło zdrowe  odżywianie. Wszyscy  uczniowie  otrzymali  jabłka  i  jogurty.