Festiwal Wody 2016

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Sochaczewie realizujący międzynarodowy projekt „Badacz Wody’ 4 czerwca zorganizowali Festiwal wody mający na celu zwrócenie uwagi na problem deficytu wody w Polsce i na świecie.    

Od rana na boisku szkolnym pojawiły się namioty, a w nich różnorodne atrakcje - oczywiście  związane z wodą. Licznie przybyli mieszkańcy miasta mogli obejrzeć ciekawe doświadczenia chemiczne i fizyczne, prowadzić obserwacje mikroskopowe preparatów stałych i wykonanych samodzielnie, poznać technikę produkcji najdroższego na świecie papieru czerpanego, i oczywiście taki papier samodzielnie wykonać. Można było także zagrać na „muzycznych butelkach” oraz wziąć udział w zabawach i konkursach z nagrodami.         

Uczniowie nie zapomnieli o najmłodszych. Mieli oni do dyspozycji wodne puzzle, kolorowanki oraz wodną ścieżkę z niespodziankami – każdy musiał odnaleźć pudełko, w którym ukryte były, wykonane przez uczniów zwierzątka żyjące w rzekach, jeziorach i oceanach.

Bardzo miłą niespodziankę sprawił Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sochaczewie, który przygotował wiele ciekawych informacji, między innymi na temat pracy sochaczewskiej oczyszczalni ścieków.                                                                                                 

Festyn zakończył się o godzinie 14.00. Oprócz dobrej zabawy był również ogromny źródłem wiedzy na temat prawidłowego gospodarowania wodą i konieczności jej oszczędzania.

Przydatne linki

 

 

 

 

 Blog webekm.com the ekm.

Download from BIGTheme.net free full premium templates