Tydzień Zdrowia 2015 dzień 1

Dzień 1

"Z pasją po zdrowie"

W  pierwszym  dniu  pod  hasłem  „  Z   pasją  po  zdrowie”     zaserwowano  gimnazjalistom coś  „na  ząb”  do  picia  i  jedzenia,  oraz  konkurs  dla  chłopców  na  najlepszego  strzelca  i  bramkarza.

W  holu  szkoły  zaprezentowano  również    przygotowaną  przez  uczniów  wystawę  plakatów   o  tematyce  zdrowotnej,  oraz  zdjęć  dokumentujących  sposoby  spędzania  czasu  wolnego. Wszystkie  przygotowane  prace  zostały  ocenione  i  nagrodzone  dyplomami.

Wyniki konkursów:

Wyróżnienie w konkursie fotograficznym dla:

- klasy 3e

- Julii Komosy z klasy 1d,

- Kamila Miękusa z klasy 1a,

- Adama Szwarca z klasy 1a

Wyniki Konkursu na plakat o tematyce zdrowotnej:

I miejsce – Emila Graniak kl. 1e

I miejsce – klasa 3e

II miejsce – Olimpia i Wiktoria Małachowskie klasa 3a

II miejsce – klasa 1e

II miejsce – Wiktoria Szymańska, Zuzanna Ciechomska, Julia Tymorek,  Kinga Dobrogost, Anita Nikosiewicz – klasa 1c

III miejsce – Anna Mrożewska – 1b

III miejsce – klasa 1d

III miejsce – Natalia Brejmak, Natalia Kruszewska z klasy 1b

III miejsce – Kryspin Polakowski, Adam Orliński, Mateusz Paradowski, Szymon Grabowski z klasy 1b

Konkurs najlepszy strzelec i bramkarz w piłce nożnej

Klasy I

II miejsce - Perak Filip 3a

III miejsce - Bartnik Wojciech 3d

Dzień 2

"Zdrowo jem, więcej wiem"

Drugi  dzień  17.11.2015r.  „Zdrowo  jem,  więcej  wiem”  był  dniem  bardzo  skocznym. Wszystkie  klasy  rywalizowały  w  konkursie  skoków  przez  długą  skakankę. Każdy  uczeń  w  dniu  dzisiejszym  otrzymał  smaczne   jabłuszko ,  a  uczniowie  klas  II  uczestniczyli w   spotkaniu z  panią  dietetyczką.  Drugoklasiści  mieli  okazję  poznać  zasady  zdrowego  odżywiania,  kaloryczność  niektórych  produktów  oraz  prawidłowo  skonstruowany  jadłospis  odpowiedni  dla  gimnazjalisty.

Wyniki  konkursu  skoków  przez  długą  skakankę:

I  miejsce  -  klasa  2a

II  miejsce  - klasa  3b

III miejsce  -  klasa  1d

Dzień 3

"Biegam, skaczę, ćwiczę - będę sprawny całe życie"

Dzień  trzeci  „Biegam,  skaczę,  ćwiczę -  będę  sprawny  całe  życie”  to   „Gimnazjada”  dla  klas  I. Cykliczna  impreza  odbywająca  się  w  szkole  od  początku  powstania  gimnazjum.

Sportowe  zmagania  pięciu  klas  pierwszych, wzbudziły  bardzo  dużo  emocji  ale  również  zagwarantowały  dobrą  zabawę. Tuż  przed  rozpoczęciem  rozgrywek  wszyscy  zawodnicy  zostali  poinstruowani , w   jaki sposób  można  samemu  zmierzyć  sobie  puls. Zanim  więc  usłyszeli  pierwszy  gwizdek,  każdy z  nich  samodzielnie  zmierzył  sobie  tętno w  spoczynku.  Ten  sam  pomiar  wykonali  po  zakończeniu  gimnazjady,  mierząc  tętno  po  wysiłku.

Przy dopingu  publiczności,  gimnazjliści  wykazywali  się  szybkością,  skocznością  oraz  precyzją  i  dokładnością. Trening  sportowy  jak  zawsze  zakończyło  rozwiązanie  krzyżówki  tematycznej.

W  tym  roku  po  raz  pierwszy  zdarzyło  się  tak, że   musiały  odbyć  się  dwie  dogrywki. Klasa  1a i  1 d  zgromadziły  po  45  pkt  ,  natomiast  klasa  1b  i  1c  po  30. Zwycięzców  wyłoniono  podczas  przeciągania  liny.

Wyniki  gimnazjady:

I miejsce – klasa  1a

II miejsce – klasa  1d

III miejsce - klasa  1b

IV miejsce – klasa 1c

V  miejsce  -  klasa  1e

Na  zakończenie  gimnazjady  wszyscy  uczestnicy  ugasili  pragnienie  kubkiem  soku  jabłkowego  oraz  tradycyjnie  zapozowali  do  wspólnego  zdjęcia.

Dzień 4

"W zdrowym ciele zdrowy duch"

Czwartek    19.11.2015r mijał  pod  hasłem  „ W  zdrowym  ciele  zdrowy  duch” i  rozpoczął  się  ćwiczeniami  kształtującymi  mięśnie  brzucha noszącymi  nazwę  „Core  training”,  które  poprowadził  instruktor  z Gymme  Fitness  Club - Piotr  Zieliński. Kolejne  zajęcia  to  było  coś  dla  dziewcząt -  zumba,  którą  przygotowała  Ewelina  Rożnowska, również  instruktorka  z  Gymme  Fitness Club.

Kulminacją  dnia  był  jednak  mecz  w piłkę  koszykową,  który  rozegrali  nauczyciele z  uczniami. Nauczyciele  wychowania  fizycznego,  wspierani  przez  panią  dyrektor  Małgorzatę  Gorgis  wygrali z  uczniami  16 :  12.  Nie  chodziło  tu  jednak  o  wynik, a  o  dobrą  zabawę,  o  grę  „fair  play”  o  pokazanie,  że  nauczyciele  również  potrafią  czerpać  radość  z  rywalizacji  i  na  boisku  są  takimi  samymi  zawodnikami  jak  uczniowie. Atmosfera  podczas  meczu  zarówno  na  boisku  jak  i  na trybunach  była  bardzo  pozytywna.

Dzień 5

"Żyjmy z pasją"

Ostatni  dzień  „Tygodnia  zdrowia”  nazwany  „Żyj z  pasją”  to  spotkanie z  ciekawym  człowiekiem,  takim  który  ma  pasję,  jest  wzorem  do  naśladowania.

Gościem  naszego  gimnazjum  był   były piłkarz  ręczny,  selekcjoner  reprezentacji  Polski  mężczyzn  w  latach  2004 – 2012  a obecnie  poseł Parlamentu Europejskiego  Bogdan Wenta.

Na początku  Dyrektor Małgorzata Gorgis powitała gościa i przypomniała jego największe sukcesy sportowe. Pan  Bogdan  Wenta długo  i  ciekawie   opowiadał  o swojej karierze zawodniczej i trenerskiej. Podkreślał,  jak ważna jest nauka w karierze każdego sportowca, gdyż nawet najlepszemu zawodnikowi może przytrafić się kontuzja i wówczas uprawianie sportu  nie jest już możliwe. Cierpliwie odpowiadał na pytania uczniów jakich sławnych ludzi poznał, jakie zabawne sytuacje spotkały  go  podczas  kariery  zawodowej  oraz dlaczego zdecydował  się  trenować  właśnie  piłkę ręczną. Zachęcał wszystkich do uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Dużo mówił o samodyscyplinie i psychice – o  tym,  jak ważne są w życiu każdego człowieka.

Na zakończenie  spotkania   nasz Gość otrzymał  pamiątkowy medal oraz kwiaty. Później przyszedł czas na autografy i pamiątkowe zdjęcia.