Powiatowy konkurs „Tę książkę warto przeczytać”

Dwoje uczniów z naszego gimnazjum wzięło udział w 9. edycji powiatowego konkursu Tę książkę warto przeczytać”, organizowanego wspólnie przez Pedagogiczną Bibliotekę w Sochaczewie oraz Zespół Samokształceniowy nauczycieli bibliotekarzy z powiatu sochaczewskiego. Tegoroczny finał odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Żeromskiego w Sochaczewie, a patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Sochaczewski Pan Tadeusz Koryś.Głównym celem konkursu jest rozwijanie kultury czytelniczej dzieci i młodzieży. Uczniowie prezentowali swoje ulubione książki w 5-minutowych wystąpieniach, urozmaicając je tłem muzycznym, strojami i rekwizytami.

Nasi reprezentanci odnieśli wielki sukces. W kategorii gimnazjów bezkonkurencyjna okazała się uczennica kl. 3d, Anna Orłowska, zdobywając I miejsce – prezentowała książkę „Zośka i Parasol” Aleksandra Kamińskiego, opowiadającą o młodych ludziach walczących podczas II wojny światowej. Zaś III miejsce zajął Dawid Domański z kl. IIc, który reklamował sagę o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego, należącą do gatunku książek fantasy. Ci gimnazjaliści podtrzymali tradycję, bo we wszystkich edycjach konkursu uczniowie naszej szkoły zdobywali nagrody.

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych konkursach.

<<< więcej w galerii >>>

Przydatne linki

 

 

 

 

 Blog webekm.com the ekm.

Download from BIGTheme.net free full premium templates