Ogólnopolski Konkurs „Żyj smacznie i zdrowo”

Uczniowie klasy 2d wzięli udział w V edycji Konkursu  „Żyj smacznie i zdrowo”.

Misją programu „Żyj smacznie i zdrowo” jest przekazanie młodzieży wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania.

W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności. W roku szkolnym 2014/2015 program, który jest akcją edukacyjną marki WINIARY, został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W ramach projektu uczniowie zaprojektowali i przeprowadzili  wydarzenie związane ze zdrowym odżywianiem. W sali gimnastycznej można było sprawdzić swoją sprawność fizyczną, spróbować, wykonanych przez uczniów surówek i sałatek, obejrzeć prezentację na temat zdrowego odżywiania oraz obliczyć  wskaźnik masy ciała – BMI. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i pracowników szkoły.

Odbyły się również zajęcia z przedszkolakami, w trakcie których dzieci wysłuchały informacji na temat zdrowego odżywiania oraz wzięły udział w konkursie z nagrodami. Praca uczniów została doceniona. Otrzymali wyróżnienie a szkoła w nagrodę laptop.

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie przystępują do VI edycji konkursu.

Uczniowie klasy 2d wzięli udział w V edycji Konkursu  „Żyj smacznie i zdrowo”. Misją programu                „Żyj smacznie i zdrowo” jest przekazanie młodzieży wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności. W roku szkolnym 2014/2015 program, który jest akcją edukacyjną marki WINIARY , został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka i Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ramach projektu uczniowie zaprojektowali i przeprowadzili  wydarzenie związane ze zdrowym odżywianiem. W sali gimnastycznej można było sprawdzić swoją sprawność fizyczną, spróbować, wykonanych przez uczniów surówek i sałatek, obejrzeć prezentację na temat zdrowego odżywiania oraz obliczyć  wskaźnik masy ciała – BMI. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i pracowników szkoły. Odbyły się również zajęcia                                            z przedszkolakami, w trakcie których dzieci wysłuchały informacji na temat zdrowego odżywiania oraz wzięły udział w konkursie z nagrodami. Praca uczniów została doceniona. Otrzymali wyróżnienie a szkoła w nagrodę laptop. W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie przystępują do VI edycji konkursu.

Przydatne linki

 

 

 

 

 Blog webekm.com the ekm.

Download from BIGTheme.net free full premium templates