Konkurs Papieski rozstrzygnięty!

Poznaliśmy największych znawców życia i nauczania Jana Pawła II w naszej szkole. 18 marca odbył się II finałowy etap konkursu wiedzy o Patronie szkoły „Śladami Papieża Polaka” – przygotowanego przez nauczycielki bibliotekarki, Barbarę Krasuską i Martę Kułakowską. Konkurs cieszył się w tym roku dużym zainteresowaniem – w I etapie, 4 marca, test pisało aż 61 uczniów. W finale znalazło się 18 najlepszych z tej grupy.

          Finalistów powitała pani Dyrektor, Małgorzata Gorgis, dziękując im za zainteresowanie postacią naszego Patrona i życząc powodzenia. Konkurs prowadziły Sandra Kordzi z kl. IIb i Anna Kupryjaniuk z kl. IId, a w komisji konkursowej zasiedli: p. Anna Koperska, ks. Mariusz Makowski i Agata Brzoza, kl. IId.

          Uczestnicy zmierzyli się z różnymi zadaniami: odpowiadali ustnie na pytania, układali wypowiedzi Jana Pawła II z „rozsypanych” wyrazów, rozszyfrowywali nazwy Sanktuariów Maryjnych, które odwiedzał Papież, na podstawie słów kluczowych odgadywali nazwiska osób, które kanonizował, a także rozwiązywali zadanie matematyczne, związane z ważnymi datami z życia Jana Pawła II. Można było zdobyć 27 punktów.

          A oto zwycięzcy, czyli ci, którzy najlepiej poradzili sobie z tymi konkurencjami: I miejsce zajął Krzysztof Basior z kl. IIId, uzyskując 25 pkt., II miejsce – Magdalena Nowakowska z kl. IIId – 24 pkt., a III miejsce wywalczył w dogrywce Przemysław Chlebowski z kl. Id – 22 pkt. + 2 pkt. z dogrywki. I to właśnie te osoby będą wchodzić w skład drużyny reprezentującej nasze gimnazjum w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II, organizowanym przez naszą szkołę. Życzymy im powodzenia!

Przydatne linki

 

 

 

 

 Blog webekm.com the ekm.

Download from BIGTheme.net free full premium templates