Tydzień Matematyczny 2014

Matematyka? Da się lubić!

Tydzień Matematyczny w Gimnazjum nr1

       Większość uczniów nie przepada za matematyką. Uważa ją za przedmiot trudny i skomplikowany, choć oczywiście bardzo przydatny. Nie na darmo wszak  mówi się, że matematyka jest królową nauk i bez niej niemożliwy byłby postęp technologiczny.

Jak ciekawy jest to przedmiot przekonali się uczestnicy zmagań konkursowych  w ramach Tygodnia Matematycznego, który zorganizowali nauczyciele matematyki uczący w Gimnazjum nr1 w dniach 17- 21 marca. Uczniowie klas I- III próbowali swoich sił w takich konkurencjach matematycznych jak:

  • Mistrz rachunków
  • Układ współrzędnych
  • Bryły platońskie
  • Kostki „Happy”
  • Sudoku
  • Mistrz matematyki
  • Potyczki matematyczne
  • Kangur- Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

      Ostatniego dnia, czyli w piątek, wzorem lat ubiegłych do szkoły zaproszono szóstoklasistów z okolicznych szkół. W tym roku gościliśmy 11 czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych powiatu sochaczewskiego, którym przygotowano  różnorodne zadania do wykonania, m.in.  krzyżówkę,  kostki „Happy”,  potyczki liczbowe. Uczestnicy zmagań musieli wykazać się nie tylko zdolnościami matematycznymi, ale także... sprawnością fizyczną  i celnym okiem, bowiem jedno z zadań polegało na trafieniu piłką do kosza.

Zawodników dopingowali koledzy  ze szkoły. Na trybunach dało się zauważyć plakaty zagrzewające do walki.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury, w skład którego wchodzili nauczyciele i uczniowie z „Jedynki” .  Po zsumowaniu wyników okazało się, że najlepszymi matematykami w tym roku są tak jak i w ubiegłym uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk dyrektora szkoły i zastępcy burmistrza nagrody rzeczowe oraz słodycze. Oczywiście każdy z zawodników- matematyków dostał też pamiątkowy dyplom

     Tydzień matematyczny cieszył się dużą popularnością wśród gimnazjalistów. Każdy mógł spróbować swoich sił w różnych konkurencjach i przekonać się, że matematyka jest ciekawa i można ją polubić.

                                                                                      Młodzi dziennikarze z gazetki Gimpress

 <<< zdjęcia >>>

Przydatne linki

 

 

 

 

 Blog webekm.com the ekm.

Download from BIGTheme.net free full premium templates