Ogólnopolski Konkurs „Żyj smacznie i zdrowo”

Uczniowie klasy 2d wzięli udział w V edycji Konkursu  „Żyj smacznie i zdrowo”.

Misją programu „Żyj smacznie i zdrowo” jest przekazanie młodzieży wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania.

W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności. W roku szkolnym 2014/2015 program, który jest akcją edukacyjną marki WINIARY, został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka i Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W ramach projektu uczniowie zaprojektowali i przeprowadzili  wydarzenie związane ze zdrowym odżywianiem. W sali gimnastycznej można było sprawdzić swoją sprawność fizyczną, spróbować, wykonanych przez uczniów surówek i sałatek, obejrzeć prezentację na temat zdrowego odżywiania oraz obliczyć  wskaźnik masy ciała

Czytaj więcej...

Konkurs ekologiczny na Krzyżówkę Przyrodniczą "Moje działania na rzecz poprawy stanu środowiska"

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w drugiej edycji konkursu ekologicznego zorganizowanego przez Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie.

Konkurs miał na celu  podnoszenie świadomości proekologicznej dzieci i młodzieży, rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska naturalnego, pobudzenie do kreatywnego myślenia i twórczej pracy nad zagadnieniami społeczno-przyrodniczymi. 

Uczniowie mieli za zadanie opracowanie krzyżówki o tematyce przyrodniczej, proekologicznej nawiązującej do zbiorów MŁiJ, z elementami ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Na konkurs wpłynęło 428 prac. Komisja Konkursowa dokonała wyboru\ i nagrodziła 3 prace.

Pierwsze miejsce zajęły uczennice klasy 2d: . Karolina Janiak,  Natalia Dymowska, Agnieszka Wierzbicka, Natalia Kamińska,  Edyta Przyłoga.

Na uroczystym spotkaniu  Łazienkach Królewskich odebrały nagrody w postaci tabletów.

Ogólnopolski Konkurs „Dobre Rady na Elektroodpady 2015”

Po raz kolejny uczniowie  naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie   propagującym postawy proekologiczne. Patronat nad konkursem sprawuje Główny Inspektor Ochrony Środowiska, a organizatorem od 7 lat jest AURAEKO Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego oraz AURAEKO BATERPAK Organizacja Odzysku Opakowań.  Zadaniem uczniów było zrealizowanie zadań konkursowych polegających na wykonaniu gazetki szkolnej, nawiązaniu kontaktu   z mediami  w celu rozpropagowania akcji, wykonaniu i rozdaniu mieszkańcom ulotek informujących  o sposobach postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i w końcu zorganizowaniu  i przeprowadzeniu miejskiej zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i 

Czytaj więcej...

VI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”

Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II jużporaz szóstygościło uczestników Powiatowego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II – w tym roku organizowanego pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”. Konkurs honorowym patronatem objęli: Burmistrz Miasta Sochaczew, p. Piotr Osiecki i Proboszcz Parafii Św. Wawrzyńca, ks. Piotr Żądło, którzy byli również fundatorami nagród.

Konkurs przygotowały nauczycielki bibliotekarki, Barbara Krasuska i Marta Kułakowska z pomocą p. Anny Koperskiej, ks. Mariusza Makowskiego i p. Jolanty Dobrzyńskiej.

W konkursie wzięło udział 8 drużyn – 3 ze szkół podstawowych i 5 z gimnazjów. Konkurs składał się z 6 konkurencji – uczestnicy rozwiązywali test, krzyżówkę, rozszyfrowywali wykreślankę, rozpoznawali świętych kanonizowanych przez Jana Pawła II. Musieli także wykazać się inwencją twórczą – pisali maila z prośbą do Boga o przysłanie na ziemię wybranego przez

Czytaj więcej...

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o tematyce Olimpijskiej i Sportowej 15.05.2015

W piątek 15 maja 2015r. w naszym Gimnazjum odbył się IV Powiatowy Konkurs wiedzy o tematyce Olimpijskiej i Sportowej. Organizatorami konkursu byli nasi nauczyciele wychowania fizycznego oraz Klub Olimpijczyka „Jedynka”.

Uroczystego otwarcia konkursu dokonał V-ce Burmistrz Miasta Sochaczew p. Marek Fergiński oraz Dyrektor Gimnazjum nr 1 p. Małgorzata Gorgis

Konkurs adresowany był do uczniów klas VI szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjum w powiecie sochaczewskim, a jego celem jest pogłębienie wiedzy na temat historii sportu, olimpizmu, a także rozszerzenie zainteresowań sportowych wśród dzieci i młodzieży.

W konkursie udział wzięły drużyny z 5 szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa w Teresinie oraz 5 gimnazjów: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum Powiatowe, Gimnazjum w

Czytaj więcej...

Tydzień Matematyczny 2015

Większość uczniów nie przepada za matematyką. Uważa ją za przedmiot trudny i skomplikowany, choć oczywiście bardzo przydatny.

Jak ciekawy jest to przedmiot przekonali się uczestnicy zmagań konkursowych  w ramach Tygodnia Matematycznego, który zorganizowano w naszej szkole w dniach 16 - 20 marca. Uczniowie klas I- III próbowali swoich sił w takich konkurencjach matematycznych jak:

 • Mistrz Rachunków
 • Mistrz Matematyki
 • Kostki „Happy”
 • Sudoku
 • Kodowanie
 • Układ współrzędnych
 • Bryły platońskie
 • Haft matematyczny
 • Kangur - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

Ostatniego dnia, czyli w piątek odbył się Powiatowy Konkurs "Potyczki Matematyczne". Wzorem lat ubiegłych do szkoły zaproszono szóstoklasistów z okolicznych szkół. W tym roku gościliśmy 9 czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych, którym przygotowano 5 zadań do wykonania, m.in.  krzyżówkę,  łamigłówki, szyfry

Czytaj więcej...

Z okazji „Tygodnia Zdrowia” 21 października 2014 roku odbył się konkurs na najlepszego strzelca oraz bramkarza

Uczestnikami w kategorii najlepszy strzelec w klasach pierwszych byli:

Krystian Kęska kl. 1a

Jakub Michnowski kl. 1b

Michał Wolff kl. 1c

Jan Wierzbicki kl. 1d

Uczestnikami w kategorii najlepszy bramkarz w klasach pierwszych byli:

Oskar Mazowiecki kl. 1a

Bartosz Biernacki kl. 1b

Dominik Bidiuk kl. 1c

Jakub Kaczorowski kl. 1d

Na podium  w kategorii najlepszy strzelec w klasach pierwszych stanęli:

I miejsce- Jan Wierzbicki kl. 1d

II miejsce- Jakub Michnowski kl. 1b

III miejsce- Krystian Kęska kl. 1a

Na podium w kategorii najlepszy bramkarz w klasach pierwszych stanęli:

I miejsce- Jakub Kaczorowski kl. 1d

II miejsce- Bartosz Biernacki kl. 1b

III miejsce- Krystian Kęska kl. 1a

Uczestnikami w kategorii najlepszy strzelec w klasach drugich byli:

Filip Małkowski kl. 2a

Kamil Łyczywek kl. 2b

Jakub Sobieraj kl. 2c

Jakub Szymański kl. 2d

Kamil Stuczyński kl. 2e

Daniel Ignatowski kl. 2f

Uczestnikami w kategorii najlepszy bramkarz w klasach drugich byli:

Filip

Czytaj więcej...

V Powiatowy Konkurs o Janie Pawle II - 13.05.14

Pod skrzydłami Jana Pawła II

13 maja nasze gimnazjum gościło uczestników V Powiatowego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II – w tym roku organizowanego pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Konkurs honorowym patronatem objęli: Burmistrz Miasta Sochaczew,       p. Piotr Osiecki i Proboszcz Parafii Św. Wawrzyńca, ks. Piotr Żądło. Konkurs przygotowały nauczycielki bibliotekarki, Barbara Krasuska i Marta Kułakowska we współpracy z p. Anną Koperską, ks. Mariuszem Makowskim i p. Jolantą Dobrzyńską.

W konkursie wzięło udział 9 drużyn – 3 ze szkół podstawowych i 6 z gimnazjów. Konkurs składał się z 6 konkurencji – uczestnicy uzupełniali test dotyczący życia i nauczania Jana Pawła II, rozwiązywali krzyżówkę, rozpoznawali świątynie różnych wyznań. Musieli także wykazać się zdolnościami matematycznymi – mieli rozwiązać zadanie zgodnie z instrukcjami i podać, w jaki

Czytaj więcej...

III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Tematyce Olimpijskiej i Sportowej

W piątek 9 maja 2014r. w Gimnazjum nr1 im. Jana Pawła II odbył się III Powiatowy Konkurs wiedzy o tematyce Olimpijskiej i Sportowej. Organizatorami konkursu są Gimnazjum nr 1 oraz Klub Olimpijczyka „Jedynka” i Polski Komitet Olimpijski.

Konkurs adresowany był do uczniów klas VI szkół  podstawowych oraz uczniów gimnazjum w Powiecie Sochaczewskim a jego celem jest pogłębienie wiedzy na temat historii sportu, olimpizmu a także rozszerzenie zainteresowań sportowych wśród dzieci i młodzieży.

 W konkursie wzięły udział: SP nr2, SP 3, SP 4 ,SP 7 z Sochaczewa oraz SP z Brochowa i Rybna oraz Gimnazja nr 1,nr 2, nr 3, Powiatowe z Sochaczewa i drużyna z Gimnazjum z Teresina, Kozłowa Biskupiego oraz Rybna.

Wyniki konkursu w kategorii Szkół Podstawowych:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4

II miejscie - Szkoła Podstawowa nr 3

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2

Wyniki konkursu w kategorii Szkół

Czytaj więcej...

Konkurs Papieski rozstrzygnięty!

Poznaliśmy największych znawców życia i nauczania Jana Pawła II w naszej szkole. 18 marca odbył się II finałowy etap konkursu wiedzy o Patronie szkoły „Śladami Papieża Polaka” – przygotowanego przez nauczycielki bibliotekarki, Barbarę Krasuską i Martę Kułakowską. Konkurs cieszył się w tym roku dużym zainteresowaniem – w I etapie, 4 marca, test pisało aż 61 uczniów. W finale znalazło się 18 najlepszych z tej grupy.

          Finalistów powitała pani Dyrektor, Małgorzata Gorgis, dziękując im za zainteresowanie postacią naszego Patrona i życząc powodzenia. Konkurs prowadziły Sandra Kordzi z kl. IIb i Anna Kupryjaniuk z kl. IId, a w komisji konkursowej zasiedli: p. Anna Koperska, ks. Mariusz Makowski i Agata Brzoza, kl. IId.

          Uczestnicy zmierzyli się z różnymi zadaniami: odpowiadali ustnie na pytania, układali wypowiedzi Jana Pawła II

Czytaj więcej...

Tydzień Matematyczny 2014

Matematyka? Da się lubić!

Tydzień Matematyczny w Gimnazjum nr1

       Większość uczniów nie przepada za matematyką. Uważa ją za przedmiot trudny i skomplikowany, choć oczywiście bardzo przydatny. Nie na darmo wszak  mówi się, że matematyka jest królową nauk i bez niej niemożliwy byłby postęp technologiczny.

Jak ciekawy jest to przedmiot przekonali się uczestnicy zmagań konkursowych  w ramach Tygodnia Matematycznego, który

Czytaj więcej...

I Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej

Dnia 6 listopada 2013 roku w Zespole Szkół im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej.

Zespół wokalny pod kierunkiem p. Iwony Ochman przygotował kilka utworów.

W kategorii SOLO  wzięli udział:

 • Paweł Żakowski – zaśpiewał piosenkę „Za wolność” – został wyróżniony
 • Anna Kalota – zaśpiewała piosenkę „W listopadzie”.
 • Dagmara Bukowska
 • Anna Kalota
 • Aleksandra

Czytaj więcej...

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II „Jan Paweł II – Papież Rodziny”

Już po raz czwarty nasze gimnazjum gościło uczestników konkursu wiedzy o Janie Pawle II. Z roku na rok uczestniczy w nim coraz więcej drużyn. W tym roku było ich aż 11- 3 ze szkół podstawowych i 8 z gimnazjów z całego powiatu.

Konkurs składał się z 7 konkurencji, min. uczestnicy uzupełniali test dotyczący życia i nauczania papieża, dopisywali imiona i nazwiska osób związanych z Janem Pawłem II oraz układali puzzle. Musieli także wykazać się zdolnościami

Czytaj więcej...

II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Tematyce Olimpijskiej i Sportowej

ii-powiatowy-konkurs-wiedzy-o-tematyce-olimpijskiej-i-sportowej

 

W piątek 22 marca 2013r. w Gimnazjum nr1 im. Jana Pawła II odbył się II Powiatowy Konkurs wiedzy o tematyce Olimpijskiej i Sportowej. Organizatorami konkursu są Gimnazjum nr1 oraz Klub Olimpijczyka „Jedynka” i Polski Komitet Olimpijski.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI szkół  podstawowych oraz uczniów gimnazjum w Powiecie Sochaczewskim a jego celem jest pogłębienie wiedzy na temat historii sportu, olimpizmu a także rozszerzenie

Czytaj więcej...

Powiatowy Konkurs Matematyczny 2013

14 marca odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny.

więcej w galerii

Przydatne linki

 

 

 

 

 Blog webekm.com the ekm.

Download from BIGTheme.net free full premium templates