Wolontariusze na Pikniku Rodzinnym

11 czerwca 2014 r. wolontariuszki z naszego gimnazjum pod opieką Marty Kułakowskiej uczestniczyły w zorganizowaniu Pikniku Rodzinnego w Miejskim Przedszkolu nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi pt. „Witajcie w naszej bajce".Były to: Sandra Kordzi z kl. 2b, Klaudia Górzyńska, Basia Syperek, Dominika Marczak, Martyna Frankowska, Wiktoria Kobierecka, Ania Kalota, Karolina Adamska, Patrycja Ciechomska z kl. 1b oraz Natalia Krzeczkowska i Karolina Kucharska z kl. 1d.

Ich głównym zadaniem było malowanie dzieciom twarzy. Miały dużo pracy, ich stanowisko było oblegane. Maluchy ustawiały się w kolejce, a na ich twarzach powstawały koty, tygrysy, serduszka. kwiaty, motyle, żółwie, a kilku chłopców chciało zostać Spidermanami. Dziewczyny pomagały także w przygotowaniu balonów do dekoracji, w ustawianiu ławek, oglądały występy przedszkolaków, uczestniczyły w zabawach z dziećmi, sprzedawały przedmioty z aukcji, pomagały w sprzątaniu po pikniku.

Większość z tych wolontariuszek w roku szkolnym pracowała w przedszkolu w wyznaczonych grupach i brała udział w różnych imprezach przedszkolnych. W przedszkolu czuwały nad nimi panie opiekunki wolontariatu: Monika Majewska i Karolina Podrażka.