Wolontariat uczniowski

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Od początku istnienia naszej szkoły, uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sochaczewie, aktywnie udzielają się jako wolontariusze Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy. Gramy od VIII Finału! Gimnazjalny Sztab corocznie liczy kilkudziesięciu, a czasem nawet ponad stu wolontariuszy, wśród których zawsze są obecni nasi absolwenci.

Organizujemy imprezy szkolne, dzięki którym możemy wesprzeć charytatywną działalność Fundacji, bierzemy udział w akcjach i happeningach. 

Zaopatrzeni w puszki i identyfikatory, kwestujemy m.in. na rzecz zakupu specjalistycznego sprzętu dla ratunkowych placówek medycznych, urządzeń do ratowania życia wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych chorych na cukrzycę, doposażenie klinik onkologicznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej „od noworodka do seniora”.

Grając już w szesnastu kolejnych finałach, dzięki

ZBIÓRKA PAPIESKA 2015

W niedziele 11 października 2015 roku 14 wolontariuszy z naszego gimnazjum uczestniczyło w zbiórce papieskiej. Uczniowie zbierali na ulicach naszego miasta pieniądze     na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z przeznaczeniem na stypendia dla uzdolnionych dzieci z ubogich rodzin. 12 października wolontariusze zbierali również na terenie szkoły.

Wolontariusze zebrali sumę: 616,71 zł

W akcji udział wzięli:

Klaudia Buczyńska

Justyna Ciechomska

Wiktoria Kobierecka

Martyna Frankowska

Patryk Książek

Zuzanna Ciechomska

Karolina Adamska

Patrycja Ciechomska

Bolesław Niewadzi

Adam Panasiuk

Barbara Syperek

Klaudia Górzyńska

Kamila Górzyńska

Dominika Marczak

Dlaczego warto pomagać? - DZIEŃ SERCA

Dnia 24 września 3 przedstawicielki szkolnego wolontariatu, przygotowały dla klas pierwszych krótką prezentację o działaniach na rzecz innych. Przedstawiły filmik pt. „Dlaczego warto pomagać?” z udziałem uczniów i osób z zewnątrz, który samodzielnie nagrały i zmontowały. Pokazały również prezentację zdjęć z akcji na rzecz wolontariatu. Z okazji obchodzonego w tym dniu DNIA SERCA każdy miał okazję zmierzyć sobie ciśnienie u pani pielęgniarki i dowiedzieć się najważniejszych rzeczy o sercu. 

Każdy może pomóc

Pod takim hasłem WOLONTARIUSZE naszego gimnazjum włączyli się w obchody ŚWIATOWEGO DNIA OSÓB Z CHOROBĄ ALZHEIMERA.

21 września wraz z p. Anną Koperską odwiedzili podopiecznych FUNDACJI "ZYZIO" w Kuznocinie.

Podczas spotkania odbyły sie zajęcia artystyczne, origami, plastyczne, rehabilitacyjne oraz słodki poczęstunek przy wspólnym stole.

Wizyta upłynęła w przesympatycznej, rodzinnej atmosferze. 

Dziękujemy p. Róży i p. Karolinie za zaproszenie.

POMOGLIŚMY MATEUSZOWI!!!

DSC 0619

21 lutego w hali Gimnazjum nr 1 odbyła się akcja charytatywna dla Mateusza Piskorowskiego – zorganizowana przezwolontariuszki z naszej szkoły, szczególnie z klasy 2b. Głównymi organizatorkami były: Wiktoria Kobierecka, Martyna Frankowska, Klaudia Buczyńska, Justyna Ciechomska.

Pierwszą atrakcją był mecz siatkówki rozegrany między uczniami, a zwycięska drużyna zmierzyła się z nauczycielami. Niestety, uczniowie ponieśli porażkę (2:1 w setach).

Następnie można było obejrzeć pokazy judo, MMA oraz samoobrony, wykonane przez Sochaczewskie Centrum Sportów Walki.

Na finał wystąpili raperzy: Qnk, Langus, Osin, J.I.M.B. oraz Legalnie Nielegalni. Przez całą akcję towarzyszyła nam muzyka DJ Świątka, a imprezę prowadził „Rysiek”.

Cały czas czynna była słodka kawiarenka oraz loteria fantowa.

Do puszek udało się nam zebrać 1093 zł.

Oczywiście, wszyscy wykonawcy wystąpili charytatywnie, za co im serdecznie dziękujemy.

Zbiórka Papieska 2014

W Dniu Papieskim,

w niedzielę, 12 października 2014 r.

21 wolontariuszek z naszego gimnazjum

zbierało na ulicach miasta pieniądze

na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

z przeznaczeniem na stypendia

dla zdolnych uczniów z ubogich rodzin.

Wolontariuszki zbierały również pieniądze

13 października na terenie szkoły.

Wolontariuszki zebrały sumę:

2039,77 zł

 

Z klasy Ic: Kamila Górzyńska, Weronika Sibera, Wiktoria Żakowska

Z klasy IIb: Karolina Adamska, Patrycja Ciechomska, Justyna Ciechomska, Paulina Czubak, Martyna Frankowska, Klaudia Górzyńska, Wiktoria Kobierecka, Dominika Marczak, Barbara Syperek

Z klasy IIc: Ewa Frankowska, Luiza Gasik, Angelika Kakareko,

Karolina Ledzion, Weronika Mikołajczyk

Z klasy IId: Natalia Krzeczkowska, Karolina Kucharska, Julia Węsek

Z klasy IIIb: Sandra Kordzi

WSZYSTKIM WOLONTARIUSZKOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W ZBIÓRCE 

Wolontariusze na Pikniku Rodzinnym

11 czerwca 2014 r. wolontariuszki z naszego gimnazjum pod opieką Marty Kułakowskiej uczestniczyły w zorganizowaniu Pikniku Rodzinnego w Miejskim Przedszkolu nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi pt. „Witajcie w naszej bajce".Były to: Sandra Kordzi z kl. 2b, Klaudia Górzyńska, Basia Syperek, Dominika Marczak, Martyna Frankowska, Wiktoria Kobierecka, Ania Kalota, Karolina Adamska, Patrycja Ciechomska z kl. 1b oraz Natalia Krzeczkowska i Karolina Kucharska z kl. 1d.

Ich głównym zadaniem było malowanie dzieciom twarzy. Miały dużo pracy, ich stanowisko było oblegane. Maluchy ustawiały się w kolejce, a na ich twarzach powstawały koty, tygrysy, serduszka. kwiaty, motyle, żółwie, a kilku chłopców chciało zostać Spidermanami. Dziewczyny pomagały także w przygotowaniu balonów do dekoracji, w ustawianiu ławek, oglądały występy przedszkolaków, uczestniczyły w zabawach z dziećmi, sprzedawały przedmioty z aukcji, pomagały w sprzątaniu po pikniku

ZBIÓRKA PAPIESKA 2013

Nasze gimnazjum jak zwykle aktywnie włączyło się w obchody Dnia Papieskiegow niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Tegoroczny XIII Dzień Papieski obchodzony był  pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Dialogu”.

W niedzielę, 13 października 2013 r., 26 wolontariuszy pod opieką p. Marty Kułakowskiej wzięło udział w Zbiórce Papieskiej. Kwestowali na ulicach miasta na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przyznaje stypendia zdolnym uczniom z niezamożnych rodzin. Podziękowania za udział w zbiórce wolontariusze otrzymali podczas uroczystości ślubowania klas I.Wolontariusze pracują aktywnie przez cały rok, rozwijając swoją wrażliwość i realizując w ten sposób przesłanie Jana Pawła II.

Dzięki aktywności wolontariuszy (głównie pierwszoklasistów!) i hojności darczyńców udało nam się zebrać rekordową sumę:

2331,25 zł

Piknik Rodzinny w Przedszkolu nr 4

6 czerwca 2013 r. wolontariuszki z naszego gimnazjum pod opieką Marty Kułakowskiej uczestniczyły w zorganizowaniu Pikniku Rodzinnego wMiejskim Przedszkolu nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi pt. „Przyjaciele z cyrku". Były to: Sandra Kordzi i Wiktoria Kołnacka z kl. 1b oraz Dagmara Koperska, Kinga Majewska, Milena Felczak i Agnieszka Miklaszewska z kl. 3c.

Dziewczyny pomagały w dekorowaniu ogrodu przedszkolnego balonami i innymi ozdobami, obsługiwały stanowisko z aukcją, oglądały występy przedszkolaków, uczestniczyły w zabawach z dziećmi, sprzątały teren po zakończeniu pikniku. Przede wszystkim jednak z wielkim zaangażowaniem malowały dzieciakom twarze. Miały pełne ręce roboty, ich stanowisko cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Maluchy ustawiały się w kolejce, bowiem według ich życzeń na ich twarzach powstawały „dzieła sztuki” – stawały się kotami, tygrysami, kwiatami, motylami, a nawet pająkami.

Wolontariuszki umiały doskonale nawiązać kontakt z

ZBIÓRKA PAPIESKA 2012

Jak co roku, nasza szkoła aktywnie włączyła się w świętowanie Dnia Papieskiego, który obchodzony jest od 2001 r. zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tegoroczny XII Dzień Papieski obchodzono pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny”. 

W niedzielę, 14 października 22 wolontariuszy pod opieką p. Marty Kułakowskiej uczestniczyło w Zbiórce Papieskiej. Zbierali na ulicach miasta pieniądze na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – z przeznaczeniem na stypendia dla najbardziej uzdolnionych uczniów z ubogich rodzin. Udało nam się zebrać kwotę 1268,15 zł. Jest to jedno z wielu działań naszego szkolnego wolontariatu. W ten sposób uczniowie rozwijają swoją wrażliwość i uczą się pomagać innym.

Wolontariusze zebrali sumę

1268,15 zł

Sandra Kordzi z kl. 1b, Magdalena Nowakowska i Agata Okraska z kl. 2d Klaudia Karwaszewska, Piotr Krawczak, Łukasz Krucz, Dawid Rębowski i

Przydatne linki

 

 

 

 

 Blog webekm.com the ekm.

Download from BIGTheme.net free full premium templates