Konkurs piosenki angielskiej

We wtorek  14. 11. 2017 odbyły się szkolne eliminacje  do konkursu piosenki angielskiej Let’s Sing In English. Uczestnikami eliminacji byli uczniowie klas I, którzy wystąpili w duetach oraz jako soliści. Jurry w składzie: p. Barbara Krasuska oraz p. Anna Kotowicz wytypowały:

Dorotę Stefańską z klasy Ib, która będzie reprezentować naszą szkołę w kategorii „soliści” .

Amelię Jabłońską oraz Julię Malinowską z klasy Ib, które na międzyszkolnym etapie będą występować jako zespól.

Międzyszkolny etap odbędzie się 8 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnym im. Janusza Korczaka w Sochaczewie. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Muzeum Bitwy nad Bzurą

10 listopada – w ramach zajęć świetlicowych – uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w grze miejskiej zorganizowanej przez Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Zabawa polegała na marszu na orientację, w czasie którego uczestnicy musieli odnaleźć miejsca na terenie Sochaczewa, które zaznaczono na mapie miasta. W zaznaczonych punktach ukryte były lampiony, w których znajdowały się zadania do wykonania oraz wskazówki do dalszej wędrówki.

Dzieci marsz rozpoczęły w muzeum, a następnie dotarły do historycznych miejsc: Cmentarza Parafialnego przy ul. Traugutta, gdzie odnalazły grób Wincentego Smoleńskiego – dziedzica dóbr ziemskich Kuznocin i uczestnika powstania styczniowego 1963r. oraz grób majora Feliksa Kozubowskiego – żołnierza wojny w 1920 i 1939r. Pierwszaczki – przez park im. F.Chopina – zawędrowały na ruiny Zamku Książąt Mazowieckich, po czym z uśmiechami na ustach powróciły do MZSiPBnB.

Święto Niepodległości

Odzyskanie niepodległości było najważniejszą sprawą dla Polaków, którzy od ponad 123 lat znajdowali się pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Rozbiory i utrata własnej państwowości nie załamały jednak narodu polskiego, w którym przetrwała wola istnienia i uparte dążenie do odzyskania wolności.

Tego wszystkiego mogli dowiedzieć się uczniowie naszej szkoły, którzy 10 listopada, w przededniu Święta Niepodległości, spotkali się, by obejrzeć scenkę rodzajową przygotowaną przez przedstawicieli koła teatralnego pod opieką p. Małgorzaty Adamczyk. Z kolei Karolina   i Zuzia zaprezentowały piękne pieśni patriotyczne wyćwiczone pod kierunkiem p. Iwony Ochman. Dekorację wykonała p. Romana Koperska.

Pani dyrektor Małgorzata Gorgis, jak na historyka przystało, w swym wystąpieniu podkreśliła jak ważne dla Polaków jest odzyskanie niepodległości. Szczególną uwagę poświęciła najmłodszym uczniom, którzy z niebywałą uwagą przyglądali się występowi starszych

Degustacja soków

W dniu 10.11 dzieci z klas pierwszych wzięły udział w lekcji dotyczącej wytwarzania zdrowych soków.

Pierwszaki dowiedziały się o różnicach między sokiem ze sklepu a sokiem wyciskanym samodzielnie.

Mieliśmy możliwość degustacji soku ze świeżo wyciskanych jabłek, który wykonała dla nas pani prowadząca zajęcia.

Wszystkim bardzo smakowało i każdy przyznał, że taki sok to samo zdrowie.

Śniadanie daje moc

8 listopada klasy 1a i 1b wzięły udział w akcji "Śniadanie Daje Moc", która ma na celu zachęcać najmłodszych do zdrowego trybu życia i spożywania śniadania jako najważniejszego posiłku dnia.

Wcześniej uczniowie poznali kilka najważniejszych zasad zdrowego odżywiania.

Finałem akcji było samodzielne przygotowanie sałatki owocowej, którą ze smakiem zjedliśmy na śniadanie.

Pasowanie na ucznia klas I

26.10 w Szkole Podstawowej nr 1 w Sochaczewie odbyło się pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, rodzice, dyrekcja oraz uczniowie klas starszych.

W oczekiwaniu na ważny moment przysięgi i pasowania przez p. Dyrektor, pierwszaki zaprezentowały się recytując wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc.

Później udaliśmy się na świętowanie do naszych klas gdzie na dzieci i wszystkich zebranych czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Pierwszaki i tablica interaktywna

Pierwszaki w mig zaprzyjaźniły się z tablicą interaktywną. Dzięki tej pomocy dydaktycznej nie tylko się uczymy, ale też świetnie bawimy.

Powtarzanie do sprawdzianów i codzienna nauka nigdy nie sprawiały nam większej frajdy!

Narodowe czytanie "Wesela"

W 2012 roku prezydent Bronisław Komorowski zainicjował coroczne narodowe czytanie utworów najwybitniejszych polskich pisarzy.

Do tej pory czytano m.in.  „Pana Tadeusza”, „Zemstę” i „Lalkę”. W tym roku było to „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Od początku do akcji włączyła się nasza szkolna biblioteka, która organizowała szkolne czytanie w/w dzieł.

16 października uczniowie klasy 7a, 7d i 3c czytali fragmenty dramatu Wyspiańskiego. Najpierw B. Krasuska przybliżyła im cele akcji, a

Spotkanie z policjantem

W dniu 12.10. w naszej szkole odbyło się spotkanie pierwszaków z sympatycznymi paniami policjantkami.

Dzieciaki miały możliwość przypomnienia sobie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Panie policjantki zwróciły im również uwagę na to jak należy się zachować wobec nieznajomych osób oraz groźnych, nieznanych nam psów.

Dzień Papieski

Jak co roku w dniu 8 października wolontariusze z naszej szkoły kwestowali na rzecz stypendiów dla uzdolnionej młodzieży w ramach XVII Dnia Papieskiego.

Mimo niesprzyjającej pogody udało im się zebrać 1362,50 złotych (podczas zbiórki ulicznej i w szkole).

Pieniądze zostały przekazane na konto fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie.