Msza Święta

Po wczorajszym uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego przyszedł czas na inauguracyjną Mszę Świętą, w czasie której ksiądz Jarosław Łękarski życzył uczniom samych sukcesów, nawiązywania relacji koleżeńskich, radości ze zdobywania wiedzy, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci.

A więc WSPANIAŁEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/2018.

Witaj szkoło!

Dzisiaj, czyli 4 września 2017 roku rozpoczął się uroczyście nowy rok szkolny.  Tak się jakoś składa, że każdy rozpoczynający się rok szkolny przynosi coś nowego, tym razem pierwszy rok reformy. Dla naszej szkoły oznacza to zmianę nazwy- od dzisiaj jesteśmy Szkołą Podstawową nr1. Gimnazjum przeszło do historii, chociaż jeszcze przez dwa lata w murach naszej placówki będą uczyć się klasy drugie i trzecie.

Nowy rok szkolny powitało 416 uczniów. Dla wielu  z nich  był pierwszym dniem  w  SP nr1, bowiem przybyli do nas uczniowie klas siódmych i po raz pierwszy od prawie 20 lat, pierwszoklasiści. Łącznie z gimnazjalistami szkoła liczy 18 oddziałów.

Już od 11 lat, a po raz  pierwszy w szkole podstawowej, szkołą zarządza dyrektor Małgorzata Gorgis. Jej zastępcą jest pani Katarzyna Kozłowska.

Pomocą nauczycielom, rodzicom oraz uczniom służą pedagog i psycholog. Działa także

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 klas 3

Dnia 22 czerwca 2017 roku o godz. 15:00 rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich.

Po powitaniu uczniów, nauczycieli, gości, odśpiewano hymn narodowy i wprowadzono sztandar Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II. Zaprezentowano składy dotychczasowych pocztów sztandarowych i przekazano sztandar nowym składom. Następnie absolwenci złożyli ślubowanie.

Po wyprowadzeniu sztandaru wręczono świadectwa z wyróżnieniem (średnia ocen co najmniej 4,75 i zachowanie bardzo dobre oraz wzorowe). Otrzymali je następujący uczniowie:

• Adamska Ilona
  • Buczyńska Wiktoria
  • Dobijański Przemysław
  • Dudek Wiktoria
  • Dylik Emilia
  • Głuchowska Izabela
  • Grochowska Patrcycja
  • Pawłowska Martyna
  • Remin Krzysztof
  • Sikora Wanessa
  • Skorupa Jakub
  • Skrzypczuk Gabriela
  • Smolińska Katarzyna
  • Stolarska Zuzanna
  • Wierzbicki Jan.

Rodzicom uczniów (Adamska Ilona, Dudek Wiktoria, Dylik Emilia, Grochowska Patrcycja, Pawłowska Martyna, Skorupa Jakub, Skrzypczuk Gabriela

Festiwal Wody 2017

W sobotę dn. 3 czerwca 2017 na terenie naszej szkoły odbył się Festiwal Wody połączony z Dzień Otwarty dla przyszłych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1.

Pani Dyrektor Małgorzata Gorgis przedstawiła ofertę edukacyjną dla uczniów, a poza tym goście mogli zwiedzić szkołę. Uczniowie klasy IIb zaprezentowali efekty pracy zajęć z zakresu robotyki.

Ponadto przybyłe osoby mogły uczestniczyć w różnorodnych zajęciach przygotowanych z okazji corocznego Festiwalu Wody.

Bal gimnazjalny 2017

Poloneza czas zacząć

Tradycyjnie tuż przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas trzecich balem kończą edukację w gimnazjum. W związku z wyjazdem na zieloną szkołę tegoroczna impreza odbyła się dość wcześnie, bo  już 1 czerwca.

Punktualnie  o godzinie 18 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej pani dyrektor powitała uczniów, ich wychowawców i rodziców, by parę minut później uroczyście rozpocząć bal polonezem. W układzie do muzyki z filmu „Pan Tadeusz” zaprezentowało się kilkudziesięciu uczniów.

Przez następne cztery godziny gimnazjaliści bawili się do  różnorodnych rytmów. Didżej starał się dostosować do gustów muzycznych nastolatków. Nawet się razem z nimi bawił.

O podniebienia zadbali jak zwykle rodzice. Na stołach pojawiły się napoje, słodycze, ciasta i owoce. Nie zabrakło też pizzy. Na pewno atrakcją była fontanna z

Ślimacze wyścigi

Uczniowie klasy 1d zostali poproszeni o dostarczenie na zajęcia biologii ślimaka celem zaobserwowania ruchu mięśni.

Uczennice (Maja Jarka, Ola Umiastowska i Natalia Sejdak) wykazały się inwencją i … założyły hodowlę, którą przyniosły do szkoły.

Na tym kreatywność dziewcząt się nie skończyła, bowiem na jednej z przerw zorganizowały ślimacze wyścigi, w których wzięli udział następujący podopieczni: Kazimierz, Mieczysław i Stefan.

Konkurencję wygrał Kazimierz, mimo że

Tydzień Matematyczny 2017

W dniach 16-27 marca odbył się w naszej szkole Tydzień Matematyki. Jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Wszyscy chętni zmagali się w konkursach, których wyniki mamy poniżej.

MISTRZ MATEMATYKI:

Klasy I – Anna Orlińska 1b